fbpx

Nowa kolekcja bluz z aktorami, którzy zaskakują swoimi osobowościami.

anna_dymna_bluza

Oversizowy krój i legendy kina. Polscy aktorzy z mocnym przekazem odzwierciedlającym ich osobowości. Taka właśnie jest limitowana kolekcja bluz Polska Kulturalna. Część dochodu ze sprzedaży bluz z wizerunkiem Ani Dymnej wesprze fundację “Mimo Wszystko”, która zmienia na
lepsze życie niepełnosprawnych osób.

“Dzięki tej kolekcji chcieliśmy stworzyć coś więcej niż tylko bluzy,  wyrazić więcej niż element mody”.

Stąd w naszej kolekcji jesień-zima 2022/23 pojawiły się zróżnicowane pod względem charakteru postacie na bluzach. Tworząc każdą kolekcję, musimy mieć pewność, że znajdzie ona swoje miejsce w świecie i nie będzie wyłącznie interpretacją trendów danego sezonu ale będzie miała swój przekaz. Nasza pierwsza kolekcja bluz z aktorami to mieszanka wybuchowa osobowości, jest buntownicza, romantyczna a zarazem uniwersalna.

Pierwszą postacią, która pojawiła się w kolekcji bluz jest Kalina. Aktorka i piosenkarka, legenda polskiego kina. Zasłynęła jako skandalistka, symbol seksu o cudownym głosie i talencie aktorskim. To bluza dla kobiet mających za nic panujące zakazy i nakazy. Dla kobiet które nie dają się zamknąć w sztywnych schematach i nie boją się wyrażać własnych opinii.

I taka właśnie jest bluza z niemoralną Kaliną. Pełna namiętności, sprzeczności i wyrażania własnej opinii.

Marek Perepeczko to kolejna kultowa postać, harnaś polskiego filmu. Kto z Was kochał się w Janosiku, który nie przeszedł obojętnie wobec biednych i pokrzywdzonych?

W życiu osobistym był lojalnym przyjacielem, który zawsze pomagał w potrzebie. Swoją dobroć wiązał z wiarą o której mocno mówił. Patrząc na nadruk z Janosikiem widzimy jasny przekaz: siła, dobro i wiara!

Oczywiście w kolekcji nie mogło zabraknąć Zbigniew Cybulskiego, który występując na t-shircie w pierwszej edycji cieszył się ogromną popularnością wśród fanów. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych, a być może jedyny, który stworzył postać mityczną rolą Maćka Chełmickiego w „Popiele i diamencie” będąc uosobieniem i wyrazicielem postaw, konfliktów wewnętrznych i lęków całej generacji, a pośrednio – całego narodu. Młodzi ludzie utożsamiali się z nim, dziewczyny pisały do niego listy miłosne, mężczyźni chcieli wyglądać jak on. Bluza z wizerunkiem Zbyszka jest wyrazem buntowniczości, podążaniem za marzeniami i spontanicznością.

Całość kolekcji zamyka Ania Dymna. Słysząc jej imię i nazwisko chyba nie ma takiej osoby u której nie pojawia się uśmiech! Jak sama twierdzi „uśmiech to najlepsze lekarstwo na wszystko”. Aktorka która nigdy się nie poddaje pomimo przeciwności losu, przez co dla wielu osób stała się wzorem do naśladowania. Założycielka fundacji “Mimo Wszystko” codziennie pomaga dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie. W życiu jak i w filmie daje z siebie zawsze 100%. Chcieliśmy, aby bluza z Anią oddawała wartości jakimi kieruje się w życiu: dobro, pracowitość i pomoc innym pomimo przeciwności losu.

Mamy nadzieję, że nowa kolekcja bluz z aktorami przypadnie do gustu naszym fanom. Dziękujemy wszystkim, którzy brali w niej udział ponieważ stworzenie kolekcji wymaga pracy i zaangażowania wielu osób. Począwszy od Filmoteki Narodowej, szwalni, drukarni i designerów. Dbamy o jakość, dlatego nasze bluzy nosimy z dumą w myśl eco.

Mamy okres przedświąteczny i liczymy, że nasza kolekcja będzie pięknym prezentem pod choinkę. Kolekcja bluz damskich i męskich obejmuje wszystko, czego potrzebujemy w swojej szafie, aby bez trudu stworzyć wygodną i ponadczasową stylizację z przekazem. Nosząc bluzę czy t-shirt z bohaterem który jest bliski naszemu sercu mamy okazję uchronić go od zapomnienia.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *