fbpx

Projekt Polska Kulturalna – łączymy pokolenia!

T-shirt Zbigniew Cybulski

Projekt Polska Kulturalna – łączymy pokolenia!

Na początek wybraliśmy pięć postaci, których twarze ozdobią koszulki Polski Kulturalnej. Przedstawiać ich właściwie nie trzeba: to Daniel Olbrychski, Zbigniew Cybulski, Małgorzata Braunek, Pola Negri i Anna Dymna. 

Patriotyczna ikona polskiej kinematografii, ekscentryk obdarzony wielkim talentem, uduchowiona dziewczyna pełna energii, nasza pierwsza i największa hollywoodzka gwiazda i symbol kobiecości i siły.

Za każdą z tych ważnych dla polskiej popkultury postaci stoją wartości przez nią reprezentowane. Na wskroś współczesne, choć niektórzy z tych bohaterów nie żyją od wielu lat. Ich pasja, charakter i talent sprawiły jednak, że są nieśmiertelni. 

Polska Kulturalna jest więc projektem dla młodych ludzi i dla tych, którzy wciąż nie rozstali się z bohaterami dzieciństwa.

 

Ambasadorzy Polski Kulturalnej

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy młodych artystów, aktorów i twórców: Kasię Zawadzką, Kamilę Kamińską, Mateusza Banasiuka, Michała Mikołajczaka i Michała Meyera. 

Każde z nich wybrało z pięciu gwiazd tę, z którą najbardziej im po drodze światopoglądowo. Dzięki temu młode pokolenie aktorów może przedstawić innym starsze pokolenie gwiazd, a między generacjami udało nam się zbudować pomost, dzięki któremu przeszłość na nowo znajdzie należne jej miejsce w teraźniejszości. 

 

Ale na tym nie koniec…

Polska kulturalna zdjęcie ambasadorzy projektu

Na naszej stronie, dzięki notkom biograficznym i fragmentom filmów dowiecie się też więcej o wybranych przez nas ikonach polskiej popkultury, ich życiu, dokonaniach i po prostu – nastawieniu do świata, które wielu młodym ludziom może wydawać się dziwnie bliskie mimo upływu czasu. 

Wciągamy polskich bohaterów na koszulki, nie na sztandary. W dobie internetu i indywidualności wyrażanej za pomocą mody, w ten sposób mają większą szansę dotrzeć do młodszego pokolenia, które swoją wiedzę na temat kultury w dużej mierze czerpie z sieci. A szanse, że w piątkowy wieczór młodzi załapią się na kolejną emisję “Potopu”, czy “Polowania na muchy” są marne. 

Chcemy zdmuchnąć kurz z tych ważnych postaci, przypomnieć o nich i gigantycznym dorobku, jaki za nimi stoi. Zasługują na to, a my zasługujemy na nie!

Komentarz (1)

  1. Fajnie, że są wyszukiwarki internetowe i takie portale w sieci jak Twój. Jest merytoryczny i lekko zabawny widać, że wkładasz wiele serca w każdy post. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *